Insurance

Published: Category:     Written by: BeaLzeBuB
« Kütüphane


Bu bölümde eşya sigortalamak ( Insurance Sistemi) konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

Age of Shadows bir eşya oyunudur, sahip olduğumuz eşyaların güvenliği önemlidir. Çünkü önemli eşyaları büyük çabalarla ya da parayla elde ederiz. İşte bu sebeple sigorta (Item Insurance) sistemi düşünülmüştür.

Öldüğünüz zaman eşyalarınız cesedinize düşer. Buna karşın eğer bir eşya sigortalı (insured) ya da kutsal (blessed) ise doğduğunuz zaman yine çantanızda olur.

Değerli bir eşyanızı sigortalamak için oyundaki karakterinizin üzerine 1 kere tıklayın, açılan menüden Toggle Item Insurance’ı seçin. Bir hedef çıkacak, bu hedefle sigortalamak istediğiniz eşyayı tıklayın.
Item Insurlama Görüntüsü 


Insurlanmıs Item Görüntüsü

Eşya sigortalamak belli bir ücret ister, eşya başına 1,200 gold para ödersiniz. Bu para bankanızdan çekilemezse eşya sigortalanamaz. Ayrıca her öldüğünüzde eğer otomatik sigorta (Auto Renew Insurance) açıksa bu para tekrar bankanızdan çekilir.
Her öldüğünüzde eşyalarınızı sigortalamak yerine otomatik sigortalamayı açabilirsiniz. Bunun için yine karakterinizin üzerine bir kere tıklayın, açılan menüden “Auto-Renew Insurance” seçin. Böylelikle her öldüğünüzde eşyalarınız otomatik sigortalanır ve para bankadan çekilir. Eğer bankanızda para kalmazsa eşyalarınız sigortalı olma özelliğini kaybeder ve eğer öyleyse bir sonraki öldüğünüzde cesedinize düşer.
Otomatik Insur Görüntüsü


Ayrıca yine öldüğünüz zaman cesedinize düşmeyen, sizinle kalan kutsal (blessed) eşyalardan bahsetmek yerinde olur. Bunlar bir Tailoring Bulk Order Deed (BOD) ödülü olan clothing bless deed ile kutsal hale getirilir. Bunu marketten de edinebilirsiniz. Sadece kumaş (clothing) türü eşyalarınızda kullanabileceğiniz blessed özelliği sigorta sisteminden ayrıdır, öldüğünüz zaman cesedinize düşmez (eğer bir çanta içindeyse düşebilir) ve her öldüğünüzde ayrıca para da vermezsiniz.
Blessed[Insursuz Güvenceli] Item Görüntüsü 

NOT: Öldüğünüz zaman bir yaratığa öldüyseniz Insur Ücreti olarak 2x fiyat tahsil edilir, eğer bir başka player tarafından öldürüldüyseniz Insur yapılan eşya başına 600gp, sizi öldüren kişinin bankasına aktarılır.
Yani eğer 5 parça insur’lanmış eşyam varsa;
Player tarafından öldürülürseniz –> 5*600 = 3.000 altın
Yaratık tarafından öldürülürseniz -> 5*1200 = 6.000 altın kaybedersiniz.

« Kütüphane
Views:   0